/Files/images/shkolanova (1).jpg

В 1955 році було розпочато будівництво другого на Волині після Іваничівського, Гнідавського цукрового заводу. 25 березня 1958 року в селищі проживало 470 сімей. Крім заводу і житла в більшості це були щитові будинки, будувалася школа фабричного навчання, дитячий садок, магазин та загальноосвітня школа. Завод будувався далеко від лісу у напівболотистій місцевості.
22 лютого 1959 року учні Полонківської школи вперше переступили поріг типового навчального закладу, що здавалася палацом, після вогкого та незатишного тимчасового корпусу. Цю подію відмітили гучним новосіллям з участю адміністрації заводу та директора Мажари Михайла Герасимовича, який небайдуже ставився до будівництва школи.
Педагогічний колектив разом із школярами готували стенди, фотоальбоми, наочність для кабінетів. Директором школи було призначено Євгена Зосимовича Мисливчука, який керував навчальним процесом і добудовою школи. Варто згадати і перший педагогічний колектив, що зустрічав учнів в новій школі: Грицаєнко Софія Гриціанівна, Куляк Ніна Дмитрівна, Клименюк Уляна Гнатівна, Самойленко Ольга Гнатівна, Гульчун Степан Денисович, Гульчун Галина Костянтинівна, Кордунова Сіма Дмитрівна, Литвиненко Зінаїда Василівна, Рябко Віра Давидівна, Курочка Зінаїда Миколаївна, Новак Ганна Варфоломіївна, Новак Павло Касянович, Мартиш Олександр Павлович, Мартиш Марія Кирилівна.

За 60 років школу закінчило 2650 учнів, які отримали повну загальну середню освіту.

Наші випускники за результатами зовнішнього незалежного оцінювання поступили на навчання до Києва, Харкова, Республіки Польща. 70% випускників навчаються у Волинському національному та Волинському національному технічному університеті. Велику спонсорську допомогу школі надає колектив комбінату хлібопродуктів №2, директор М.С. Гнасюк: при його допомозі зроблено сучасний ремонт бібліотеки школи, ремонт системи водопостачання, миючого залу їдальні школи, встановлено водонагрівач, надавалися кошти на встановлення теплозберігаючих вікон, щороку за рахунок коштів підприємства школа забезпечується методичною літературою, періодичною пресою. На Новорічні свята переможці учасники олімпіад отримують новорічні подарунки, надається допомога першокласникам та випускникам. Допомогу надають Гнідавський цукровий завод, місцеві підприємці М.В.Мушинський, О.Дяченко, А.Г.Свиновей.
Головною винагородою для вчителів нашої школи стали успіхи учнів. Вже перші випуски 10-х класів не боялися поступати в престижні вузи м. Києва й інших міст України – Київ, Харків, Запоріжжя, Дніпропетровськ, Чернівці, Львів, Рівне.

Загальноосвітня школа №16, сміливо переступила поріг нового тисячоліття. Її щоденна робота це кропітка праця десятків педагогів та технічних працівників. Це багатий та неординарний педагогічний досвід, який примножується поколіннями вчителів. І сьогодні у цей урочистий день хочеться побажати вчителям та їхнім учням натхнення, терпіння та бажання сміливо іти дорогою знань за для розквіту нашого міста та держави. І спільно зустріти сторічний ювілей у стінах рідної школи!

Директор – не посада, а стан душі

Ми відраховуємо шкільне життя вереснями. Шістдесят вереснів славну історію нашого навчального закладу творили учителі під керівництвом директорів.

/Files/images/11111.jpg

Мисливчук Євген Зосимович

(лютий – вересень 1959 року)

22 лютого 1959 року було введено в дію Вересневу школу Луцького району. Учнів було переведено із старої Полонківської школи. Педагогічний колектив разом із школярами готували стенди, фотоальбоми, наочність для кабінетів. Директором школи був призначений

Мисливчук Євген Зосимович, який керував навчальним процесом і добудовою школи. На його долю випало багато клопотів по впорядкуванню шкільної садиби.
Школа була радіофікована: на перервах звучала музика. На другому поверсі на перервах організовували танці.
Діти прибували із навколишніх сіл: Полонки, Боратина, Гіркої Полонки. З переходом в нову школу активізувалась позакласна робота. Діяли гуртки художньої самодіяльності.

/Files/images/911.jpg

Маршук Микола Леонтійович
(1959-1973 р.р.)

Під його керівництвом було створено кабінет фізики, хімії, домоводства, слюсарна майстерня на 24 робочих місця та столярна – на 13 верстатів. було побудовано теплицю і кролеферму. В школі в 1960-1961 р.р. навчалося 344 учні. Існувало профільне трудове навчання - готували шоферів та слюсарів в 9-х класах. Учні із ближніх сіл проживали в шкільному інтернаті ( 17 учнів). При школі було розбито пришкільні дослідні ділянки.
Педагогічний колектив – 25 вчителів.
З 1965 по 1969 р. золоті і срібні медалі отримали 12 випускників

/Files/images/10111.jpg

Табачук Сергій Миколайович

(1973-1982 р.р.)

Селище Вересневе стрімко розбудувалось, збільшувалась кількість учнів – на початок 1971-1972 р.р. в школі навчалося 677 учнів. Щоб розвантажити приміщення школи, дирекція Гнідавського цукрового заводу виділила для школи додаткові приміщення: стару контору заводу (для 2-х класів) та другий поверх селищної ради, завдяки чому зменшилась наповненість по класах, до 25 учнів. Працювали з 8.00 до 19.00.
За проханням батьків директор цукрового заводу Тараненко Л.С. разом з керівництвом Луцького району прийняли рішення про добудову Луцької середньої школи.
В 70-х роках значно було зміцнено навчально-методичну базу, поповнено художньою літературою шкільну бібліотеку. Замінено меблі для учнів. Розпочали створювати навчальні кабінети.
Хлопці 10-х, 11-х класів вивчали тракторну справу, збирали трактори, працювали над вивченням матеріальної бази. В результаті після закінчення школи учні отримували посвідчення тракториста.Швидкими темпами велася добудова другого корпусу

/Files/images/81.jpg

Сенецький Станіслав Романович

(1982-2005 р.р.)

У 1982 р. будівництво було успішно завершено. Учні отримали не лише новий навчальний корпус, а й плавальний басейн з 25–и метровими плавальними доріжками, аналогів якому не було у жодній школі Волині. У 1982 році було 28 навчальних кабінетів, в яких навчалося 826 учнів.
Луцьку середню школу відвідувало 175 учнів із навколишніх сіл: Полонка, Промінь, Коршивець, Вербяїв, Голишів, Мстишин, Городище 1.

/Files/images/risunok10.jpg

Троцький Василь Володимирович

(з 2005 р.)

2006-2007 р.р. при школі розпочали роботу гуртки хореографії, дизайну, секції футболу для учнів 3-9 класів.

/Files/images/циганський клас.jpg 2007 р. 18 (січня) за підтримки міської ради та міського управління освіти було відкрито клас для ромської національності.

20005-2009 р.р. за підтримки Луцької міської ради, міського голови
Б.П. Шиби, управління освіти луцької міської ради, начальника управління освіти С.М. Калуша, школа була забезпечена новим комп’ютерним класом, мультимедійною дошкою, проведено ремонт даху корпусу №1 та встановлено енергозберігаючі вікна в спортзалах корпусів №1 і №2, зроблено ремонт входу в школу. За спонсорські кошти зроблено ремонт кабінетів, шкільних меблів, розпочато заміну вікон в корпусі №1.

Кiлькiсть переглядiв: 1495

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Фотогалерея

Комунальний заклад загальної середньої освіти "Луцька гімназія № 16 Луцької міської ради"

Офіційний сайт

вулиця Корольова, 7,
43022, Волинська область, місто Луцьк,
Україна

Дата останньої зміни 22 Березня 2024

Цей сайт безкоштовний!