Семінар-практикум для батьків першокласників«Нова українська школа – дії»

Формування педагогічної культури родини – це насамперед просвітницька робота школи, учителів, звернена до свідомості батьків учнів, це дієва спроба допомогти сучасній родині у виконанні нею функцій виховання. Потрібно дивитися на батьків як на вихователів. До чого традиційно зводиться «допомога» батьків школі у вихованні дітей? Вважається, що батьки можуть:приходити на виклик класного керівника і бути «страхопудом» для власної дитини, бо інші методи впливу не діють;приходити на святкові заходи, аби помилуватися власною дитиною;приходити в школу, щоб взяти особисту участь у поточному ремонті.

При цьому педагогічний потенціал батьків абсолютно не враховується, аж ніяк не вичерпується, він набагато більший, а в деяких випадках сягає потенціалу самого педагога. Наше завдання – використати його.

Партнерство сім'ї і школи повинно працювати в інтересах дитини, розділяючи відповідальність за її освіту і розвиток. Трикутник: школа – учні – батьки є опорною схемою у вирішенні більшості питань, пов’язаних з проблемами навчально–виховного процесу. Кожна його ланка є рівноправним учасником всіх шкільних справ, ідей і задумок. Зробити батьків активними учасниками педагогічного процесу – це важливе й відповідальне завдання вчителя.

Оксана Віталіївна Вишинська з батьками першокласників провела 25 жовтня 2023 року практикум,залучаючи їх до спільної діяльності, де поряд з традиційними використовує нові, доволі ефективні форми роботи з батьками.Вчителька віднайшла власні родзинки, які роблять співпрацю з батьками більш результативною та плідною.

Семінар-практикум «Інформаційно-цифрова компетентність педагога початкових класів»

/Files/images/Семінар практикум.jpg 19 жовтня 2023 року в КЗЗСО «Луцька гімназія №16 Луцької міської ради» відбувся семінар-практикум «Інформаційно-цифрова компетентність педагога початкових класів».

Директор школи Василь Троцький привітав педагогів, які прибули на семінар і коротко розповів про життя школи.

Заступник директора початкових класів Оксана Ліпкевич підготувала повідомлення про сертифікацію педагогів.

Заступник директора з навчально-виховної роботи Тетяна Фурманюк виступила з питанням формування ІЦК педагогів школи. Також презентувала присутнім портфоліо вчителя початкових класів Оксани Вишинської.

Вчитель початкових класів Оксана Вишинська, яка вже кілька років веде опорну школу з даного питання, ознайомила присутніх з різноманітними прикладами формування інформаційно-цифрової компетентності на уроці, які вона використовує в своїй практиці. Колеги попрактикувалися писати вірш емодзі; створювали інтернет-меми, мотиватори; згенерували хмару тегів в програмі wordart. Педагоги переглянули роботи, створені учнями Оксани Віталіївни: інтелект-карти, комікси, буктрейлери, ребуси, інфографіка, слайдшоу та ознайомилися з процесом створення і застосунками, які використовує вчитель в роботі. Консультант ЦПРПП Ірина Шмігель наголосила присутнім, що у Концепції Нової української школи вживається термін «інформаційно-цифрова компетентність», який передбачає впевнене, а водночас критичне застосування інформаційно-комунікаційних технологій для створення, пошуку, обробки, обміну інформацією на роботі, в публічному просторі та приватному спілкуванні. Присутні на семінарі дійшли висновку, що цифрові технології дозволяють зробити процес навчання мобільним, диференційованим та індивідуальним.

Семінар-практикум

Семінар-практикум для батьків першокласників


/Files/images/IMG_20191021_181930.jpg 21 жовтня 2019 року у 1-А класі відбувся семінар-практикум для батьків «Територія щасливих людей. Українська школа-надії та сподівання». Класний керівник Вишинська О.В. розповіла про особливості НУШ. Через нетрадиційні форми роботи продемонструвала зміни в організації освітнього процесу. Дала відповіді на запитання, які батьки розмістили на «Стіні запитань». Навчала батьків сучасним навичкам взаємодії з дітьми, що дозволяє підвищити самооцінку дитини і створити в родині атмосферу поваги і любові; поліпшити психологічний клімат, міжособистісні взаємини та стиль спілкування у сім'ї. З батьками були проведені вправи «Знайомство», «Крісло автора» та «Шість цеглинок в освітньому просторі. Святкуємо разом». У групах створювали і презентували «Креативне дерево». Вчитель залишила хештег: «Зміни в освіті допоможуть вашим дітям стати щасливими громадянами України, конкурентоздатними в ХХІ столітті. Нам важливо рухатися до мети разом з вами!»

10 ключових компетентностей нової української школи

1.Спілкування державною (і рідною у разі відмінності) мовами.
2. Спілкування іноземними мовами.
3. Математична грамотність.
4. Компетентності в природничих науках і технологіях.
5. Інформаційно-цифрова компетентність
6. Уміння навчатися впродовж життя.
7. Соціальні і громадянські компетентності.
8. Підприємливість.
9. Загальнокультурна грамотність.
10. Екологічна грамотність і здорове життя.
Кiлькiсть переглядiв: 552

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Фотогалерея

Комунальний заклад загальної середньої освіти "Луцька гімназія № 16 Луцької міської ради"

Офіційний сайт

вулиця Корольова, 7,
43022, Волинська область, місто Луцьк,
Україна

Дата останньої зміни 19 Квітня 2024

Цей сайт безкоштовний!